Berüllium (Tuumahiid 4)

„Tuumahiid 4: Berüllium“. Selles kogumikus on ulmeajakirja „Reaktor“ 14 parimat juttu , mis ilmusid (kuigi mitte päris kõik) aastatel 2016 ja 2017. 

Paljude juttude tegevus toimub Eestis, või on muul moel Eestiga seotud. Kogumikust leiab ajasilmuseid ja teistsugust tegelikkust nende taga ning saab süveneda interplanetaarsete suurkorporatsioonide mastaapsetesse võimumängudesse (kirjastus Fantaasia tutvustus). 

Minu tekstidest ilmus siin “Mitmekihilisem“, mis on mitte niivõrd eellugu jutule “Kes varju püüab“, kuivõrd on selle “mündi” teine külg. See maailm, kus need lood toimuvad, ongi selline mitmekihiline, liitreaalsus, kus teatud võimete ja vahenditega inimesed suudavad erinevate lõimede vahel rännata. Ehk siis lugu paralleelmaailmadest. Vastupidiselt ühele Reaktoris ilmunud arvustusele, ei ole see reklaamtekst mingile suuremale loole, või noh – see on osaks “triloogiast”, mille kolmandat osa pole ma veel kirjutanud, aga mis peaks algama sõnadega: “On ikka üks tõsine ikaldus küll kui lased end keset Gatwicki lennujaama õhku, kuid surma ei saa.” See mõtteline kolmas jutt peaks “suurema loo” otsad ilusti kokku sõlmima; sest jah – vastuseta küsimusi on nende kahe ilmunud jutu peale kindlasti piisavalt.

Kogumiku sisukord:

Kaido Tiigisoon, Juriidilised probleemid

Andrei Samoldin, Müür

Jaagup Mahkra, Venuse sünd

J. J. Metsavana, Das Kulturkonflikt

Rait Piir, Pilvelinna bluus

Maniakkide Tänav, Liblikad pimedusest

Reidar Andreson, Nõnda kõrvalda kurjus enese keskelt

Mairi Laurik, Zombid tekitavad laipu

Meelis Ivanov, Paljasjalgsed

Miikael Jekimov, Õnnepäev

Piret Saul-Gorodilov, Prinditud (l)ootused

Leila Tael-Mikešin, Mustade Inglite Armee

Heinrich Weinberg, Mitmekihilisem

Madis Seppam, Viimane lehm

Koostajad Maniakkide Tänav, J.J. Metsavana ja Artur Räpp. Kaanepildi autor Meelis Krošetskin.