Antoloogia Isaac Asimov 100 – eesti ulmekirjanike lood Asimovi maailmades

Detsembris 2019.a näeb ilmavalgust maailmakuulsa ameerika ulmekirjaniku Isaac Asimovi 100. sünniaastapäevale pühendatud eesti ulmekirjanike originaallugusid sisaldav antoloogia “Isaac Asimov 100”. 

Ilmselgelt on Asimov olnud üks mõjukamaid ulmeautoreid ja paljud kohalikud fännid ja autoridki leiavad, et nende teekonnal ulme juurde ja ulmes on Asimovil olnud vägagi tuntav mõju.Raul Sulbi kirjastusest Viiking: “Jutte on 12. Autoreid on 11. Kahelt autorilt on kaks juttu, üks jutt on kahe autori peale. Kusagil pole kirjas, et matemaatika peaks lihtne olema.”

Weinbergi klavitatuurist ilmub kogumikus jutustus “Patrioot”, mille tegevus toimub Asumi lugudest tuttavas Siwenna maailmas. Kronoloogiliselt paigutub see lugu romaanide “Asum” ning “Asum ja Impeerium” vahele. Me teame Asumi kaupmehe ja hilisema linnapea Hober Mallow käigust Siwennale ja kohtumisest Onum Barriga. Samuti võime lugeda aastaid hiljem aset leidnud Siwenna patriitsi Barri noorema poja Ducem Barri ja Impeeriumi kindrali Bel Riose kohtumisest ning viidetest sellele, et noor Barr oli omal ajal see, kes õiendas arved asekuningas Luciusega, kes mõrvas miljoneid tema kaasmaalasi. “Patrioot” on lugu sellest, mismoodi Ducem Barr atentaadi järel leiab oma tee tagasi – tagasi koju ja ka tagasi iseendani.

Teistelt autoritelt teisi lugusid.

Raul Sulbi kirjastusest Viiking: “Raamatus on saatesõna, kus ma 3 leheküljel seletan, kuidas järgnevaid lugusid õigesti lugeda ja mõista tuleb ja mida autorid nendega öelda on soovinud.” 

Ulmefänn Andri Riid: “Kasutusjuhend on igati abiks, siis teavad seekord ka arvustajad, kuidas neid lugusid tegelikult võtma peab.”

Tags:,